Parteneri

ATP-MOTORS
Sibiu 2
Brasov
Primaria
Sibiu
Cluj Napoca
france
Brasov
RFI

Câștigătorii ediției a V-a

 

Dragi elevi și profesori, avem plăcerea să anunțăm echipele câștigătoare a celei de-a V-a ediții a concursului Premiile CFA:  

 

SECŢIUNEA EDUCAȚIE FINANCIARĂ

PREMIUL I - Orășan Paul-Dumitru, Găitan Denisa Maria, Mihăilescu Luana Antonia, Marincaș Casian, Profesor coordonator: Oancea Monica Maria, Profesor colaborator: Săcelean Daniela Anca (Colegiul Național Gheorghe Lazăr, Sibiu)

PREMIUL II - Pop Dina și Mureșan Tudor, Profesor coordonator:  Vancia Loredana, Profesor colaborator: Gal Robert (Colegiul Național Andrei Mureșanu, Dej)

PREMIUL III - Gal Paula, Miruna Jurca, Dorian Maillot, Profesor coordonator: Plugar Erika,  Profesori colaboratori: Varga Crinela și Ardelean Camelia (Colegiul Mihai Eminescu, Oradea)

 

SECŢIUNEA INDUSTRIA AUTO

PREMIUL I - Tișa Răzvan, Contraș Tudor Alexandru, Sacota Darius Adrian, Profesor coordonator: Rus Ana-Maria, Profesori colaboratori: Lazăr Stăncuța și Matei Cristina (Colegiul Tehnic Alesandru Papiu Ilarian, Zalău)    

PREMIUL II - Chivescu Eduard, Casoni Robert, Filip Alexandra, Profesor coordonator: Tănasă Marius, Profesor colaborator: Kelemen Kinga (Colegiul Tehnic Anghel Saligny, Cluj-Napoca)

PREMIUL III - Statie Larisa, Clujan Lucian, Kertesz Daniel, Fechete Rudolf, Profesor coordonator: Dincuţă-Tănase Ionela, Profesor colaborator: Pop Delia (Liceul Tehnologic Aurel Vlaicu, Cluj-Napoca)

 

SECŢIUNEA MARKETING

PREMIUL I - Gavrea Xenia, Ciceu Alexandra și Buzgau Patrick, Profesor coordonator: Vancia Loredana (Colegiul Național Andrei Mureșanu, Dej)

PREMIUL II - Kovacs Balazs, Laszlo Zoltan, Laszlo Robert, Pentek Kristof și Vincze-Peti Gabor, Profesor coordonator: Menehart Ibolya, Profesor colaborator: Peter Roxana (Liceul Teologic Reformat, Cluj-Napoca)

PREMIUL III - Cociota Carina Juana, Micle Cristian Vasile și Molnar Maria Augusta, Profesor coordonator: Rațiu Camelia, Profesor colaborator: Molnar Mariana Geta (Colegiul Național Mihai Eminescu, Satu Mare)

PREMIUL SPECIAL ARTISTIC* - Mureșan Roxana, Silai Ingrid, Silai Melisza și Crișan Adrian, Profesor coordonator: Hurezan Raluca, Profesor colaborator: Florian Adriana (Liceul Teoretic Emil Racoviță, Baia Mare)

*(premiul special artistic constă într-o vizită și un training de o oră cu artiști de la Universitatea de Artă și Design din Cluj-Napoca în atelierul de creație ENERGOM, plus o sesiune de pictură pe ceramică la Atelierul C din Cluj-Napoca pentru membrii echipei)

 

SECŢIUNEA SCURT METRAJ CULTURAL

PREMIUL I - Nichifor Karina și Iakab-Chirca Stefania, Profesor coordonator: Mihaela Onet, (Liceul de arte plastice Romulus Ladea, Cluj-Napoca)

PREMIUL II - Oana Moza, Hanna Budrala și Cujba Adrian, Profesor coordonator: Istrate-Mateescu Mirela (Colegiul Național Octavian Goga, Sibiu)

PREMIUL III - Ungureanu Beatrice Elena și Vodă Ioana, Profesor coordonator: Mureşan Luminiţa Codruţa, Profesor colaborator: Rusu Sofica (Colegiul Național Horea, Cloșca și Crișan, Alba-Iulia)

 

PREMIUL LICEULUI - 9 dosare depuse și 25 elevi înscriși în concurs - Colegiul Tehnic Victor Ungureanu, Câmpia Turzii, Profesori coordonatori și colaboratori: Iacob Sorina Daniela, Trif Monica, Mileşan Cosmina, Urcan Ioana, Lungu Paul, Man Marcel, Arion Loredana și Oltean Finica

 

Felicitări tuturor! Vă mulțumim pentru participare și implicare!

Clasamentele celor patru secțiuni pot fi consultate aici.