Parteneri

Sibiu 2
Brasov
Primaria
Sibiu
Timisoara
Cluj Napoca
france
Brasov
GOFOR4
RFI

Echipele câștigătoare pentru ediţia a IV-a PRIX CFA

După îndelungi deliberări, juriul anunță echipele câștigătoare pentru ediţia a IV-a PRIX CFA :

SECŢIUNEA AERONAUTICĂ

PREMIUL I - Bogdan Sergiu și Miere Vlad, Profesor coordonator Tudoricescu Radița, Profesor colaborator  Ana Daciana (Zalău, Colegiul Tehnic „Alesandru Papiu Ilarian”)

PREMIUL II - Fuia Daria, Stănilă Cristian Florin, Farcaș David, Mărginean Mihai Denis, Iușan Raul Ionuț, Profesor coordonator Buzan Maria, Profesori colaboratori Divricean Livia, Furdui Ioana (Gherla, Liceul Teoretic „Petru Maior”)

PREMIUL III - Casoni Robert, Lovin Bogdan Alexandru, Rusu Octavian Marian, Socaciu Darius, Roșca Ionuț Cosmin, Profesor coordonator Tănasă Marius Balazs, Profesor colaborator Kelemen Kinga (Cluj, Colegiul Tehnic „Anghel Saligny”)

 

SECŢIUNEA INDUSTRIE

PREMIUL I - Naciu Stephani Diana, Cecălacă Laura Olimpia, Laţa Larisa, Profesor coordonator Iacob Sorina-Daniela, Profesor colaborator Urcan Ioana (Câmpia Turzii, “Colegiul Tehnic Victor Ungureanu” )    

PREMIUL II - Andruş Tania, Bucur Raul, Moldovan Renata, Mihăşan George, Popa Niculina, Profesor coordonator Man Marcel, Profesor colaborator Urcan Ioana (Câmpia Turzii, “Colegiul Tehnic Victor Ungureanu”)   

PREMIUL III - Almasan Daniela Rebeca, Gale Denis, Gorgan Laura, Profesor coordonator Rus Ana-Maria, Profesor colaborator Matei Cristina (Zalău, “Colegiul Tehnic Alesandru Papiu Ilarian”)

 

SECŢIUNEA SĂNĂTATE-MEDIU

PREMIUL I - Ungureanu Mihai Laurențiu, Dragoș Adrian Nicolae, Oprița Cătălin Ionuț, Suciu Alin Florin, Profesor coordonator  Muresan Laura, Profesor colaborator Rusu Sofica (Alba, Colegiul Naţional "Horea, Closca si Crisan")  

PREMIUL II - Lungu Alexandra, Mașniță Valentina, Teodorescu Marius, Profesor coordonator Durla Elenita, Profesor colaborator Molnar Mariana (Satu Mare, Colegiul Național Mihai Eminescu)

PREMIUL III – Bican Iulia, Bontea Carmen, Prodan Miruna, Profesor coordonator Jozsa-Fechete Anamaria , Profesor colaborator Valeria Costea (Zalău, Colegiul Național „Silvania”)       

 

SECŢIUNEA SCURT METRAJ

PREMIUL I - Gergely Kiszella Konrad, Pop Luiza, Ciubancan Diana, Frent Paul, Profesor coordonator/ colaborator Vancia Loredana (Dej, Colegiul National "Andrei Muresanu")

PREMIUL II - Noaghi Antonia, Hodis Nicoleta, , Profesor coordonator/ colaborator Vancia Loredana ( Dej, Colegiul National "Andrei Muresanu" Dej)

PREMIUL III - Ursan Dragos,Butnaru Andrei, Agrigoroaie Bogdan, Bina Paul, Profesor coordonator Ionescu-Degan Alexandra, Profesor colaborator Maier Lucian (Hunedoara, Colegiul Naţional "Iancu de Hunedoara")

 

Mulțumim tuturor elevilor și profesorilor implicați în competiția noastră și pentru toate dosarele depuse în cadrul secțiunilor. Pentru lămuriri suplimentare, vă rugăm să ne contactați la adresa noreply@cfac.ro.

Felicitări tuturor!